Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi

Laserski meč

  V odprtokodnem in seveda brezplačnem grafičnem urejevalniku Gimp bomo ustvarili zanimiv laserski meč.
 
 
1
 
 
Najprej odprite sliko meča.

Kliknite tukaj, da si prenesete sliko, ki sem jo jaz odprl.
 
 
2
 
 
Kliknite na orodje Poti in obrobite rezilo.
 
 
3
 
 
Kliknite na Izberi, Iz poti (Shift + V).
 
 
4
 
 
Kliknite Plast, Nova plast ... (Shift + Ctrl + N) in označite barvo ospredja ter potrdite z V redu.
 
 
 
 
 
5
 
 
Način spremenite na Zaslon.
 
 
6
 
 
Izberite orodje Slikarski čopič in kliknite puščice, ki so ob izboru barv, da nastavite belo barvo.
 
 
7
 
 
Spodaj kjer je merilo napišite v okno 10 in pritisnite tipko ENTER.

S čopičem hitro pobarvajte ves označen del na sliki.
 
 
8
 
 
Kliknite na Izberi, Nič (Shift + Ctrl + A).
 
 
9
 
 
Z desnim miškinim gumbom kliknite na novo plast in izberite Podvoji plast.

To ponovite tolikokrat, da boste imeli 5 podvojenih plasti (torej vseh plasti vključno z ozadjem bo 7).
 
 
10
 
 
Kliknite na novo plast in kliknite Filtri, Zabriši, Zabriši po Gaussu ....
 
 
11
 
 
Odpre se vam novo okno. Radij zabrisa naj bo v obeh oknih 5,0. Kliknite V redu.

Potem kliknite na prvo podvojeno plast in vse ponovite, radij pa pomnožite z 2 (torej 10) in kliknite V redu.

Tako ponovite še na vseh drugih podvojenih plasteh, radij vedno pomnožite z 2 (10, 20, 40, 80, 160).
 
 
12
 
 
Z desnim klikom kliknite na zadnjo plast in izberite Spoj s spodnjim, način spremenite na Zaslon. To ponovite tolikokrat, da vam ostane samo še Nova plast in plast Ozadje.
 
 
13
 
 
Kliknite na Barve, Uravnavanje barv ... in se poigrajte z barvami. Izberite tako, ki vam najbolj ustreza in kliknite V redu.
 
 
14
 
 
Takšen je moj končni izdelek ...
 
 
Komentiraj
 
 
 
 
 
29.5.2010, 15:15
Fino, končno spet gimp
 
 
 
 
25.1.2011, 18:51
Js sm se še mal poigrou tuki je pa še moj končni izdelk.

 
 
 
 
25.1.2011, 21:47
Oprosti samo meni se ne zdi nič posebnega.

EDIT: In niti lekcija ni imela namena prikazati to.


spremenil: toma992 (25.1.2011 ob 21.48.16)
 
 
 
 
17.2.2011, 16:29
Moja slika:



spremenil: Matej V. (17.2.2011 ob 17.19.50)
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!