Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi

Lastne bližnjice na tipkovnici v Wordu

  Tokrat bomo spoznali, kako v Wordu nastavimo lastno kombinacijo tipk na tipkovnici, ki bo izvedla določen ukaz.
 
 
1
 
 

V Wordu lahko v nastavitvah enostavno nastavimo lastne bližnjice na tipkovnici.

Najprej levo zgoraj kliknemo na Datoteka.


 
 
2
 
 

Izberemo opcijo Možnosti.

 
 
3
 
 

Izberemo Prilagoditev traku.

 
 
4
 
 

Spodaj v oknu najdemo tekst Bližnjice na tipkovnici, kjer kliknemo gumb Prilagodi ...

 
 
 
 
 
5
 
 

Na levi strani najdemo različne skupine ukazov.

Sam sem izbral kar možnost Vsi ukazi, tako da bom dobil prikazan spisek vseh podprtih ukazov.

 
 
6
 
 

Na desni strani sedaj vidimo spisek ukazov izbrane kategorije.

 
 
7
 
 

Sam sem izbral ukaz PovečajPisavoZaEnoTočko, ki ob pritisku kombinacije tipke poveča font za en piksel.

Spodaj najdemo polje Pritisnite novo bližnjico na tipkovnici.

Postavimo se v polje in pritisnemo kombinacijo tipk, ki jo želimo dodeliti ukazu.

Sam sem izbral kombinacijo tipk Ctrl + <

 
 
8
 
 

Pritisnemo še gumb Priredi.

 
 
9
 
 
 
 
Komentiraj
 
 
 
 
 
5.6.2012, 16:01
Se da naredit tudi ukaz, recimo da ti odpre določeno mapo ?
 
 
 
 
6.6.2012, 0:54
Izvedljivo je, če napišeš svoj makro, nato pa temu makru dodeliš bližnjico na tipkovnici.

Čeprav sam ne vidim pametnega razloga, zakaj bi to imel. Še posebej, ker imaš v dialogu za odpiranje lahko v Windows 7 svoje bližnjice do map.
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!