Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi

Iskanje datotek

  Se vam je že kdaj zgodilo, da ste datoteko shranili v neko mapo, pa je sedaj ne najdete? V lekciji se jo bomo naučili poiskati.
 
 
1
 
 
Kliknemo spodaj na gumb Start in nato na Iskanje oz. Search.
 
 
2
 
 
Odpre se nam novo okno.

Kliknemo na All files and folders oz. Vse datoteke in mape.
 
 
3
 
 
Sedaj v prvi iskalnik vpišemo ime datoteke ali mape, druge pa pustimo prazne (glej sliko).

Jaz sem vpisal kar Moji dokumenti.
 
 
4
 
 
Kliknemo na gumb Search oz. Iskanje.
 
 
5
 
 
Počakajmo, da računalnik preišče vse datoteke in mape...
 
 
6
 
 
In, ko računalnik konča z iskanjem, nam prikaže vse datoteke ter mape z imenom Moji dokumenti.

Jaz sem datoteko našel, in jo premaknil na namizje, da je ne bom ponovno izgubil ;)
 
 
Komentiraj
 
 
 
 
 
16.1.2010, 9:52
Slaba lekcija ... Prvi razlog: XP (čeprav ga še sam uporabljam). Drugi razlog: vsak povprečni uporabnik že zna uporabljati iskanje. Potrebno je malo razširiti to znanje. Lahko bi vključil, kako se išče z wildcardi, kako se uporablja dodatne pogoje (kje vse naj išče, kdaj je bila spremenjena, kateri tip ...).
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!