Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi

Sin City foto efekt

  Malce bolj razširjena lekcija, kjer bomo priloženo fotografijo obdelali do te mere, da bo podobna efektu iz filma Sin City.
 
 
1
 
 
 
 
2
 
 
 
 
3
 
 

Pritisnite tipki Ctrl + L, da odprete okno Levels.

Nastavite drsnike toliko ...

 
 
4
 
 

... dokler ne boste imeli podoben efekt kot jaz na moji sliki.

Kliknite na gumb OK.

 
 
 
 
 
5
 
 
 
 
6
 
 
 
 
7
 
 

Kliknite zgoraj na Edit in izberite Fill...

V novem oknu Use preko izbirnika določite 50% Gray in kliknite na gumb OK.

 
 
8
 
 

Vaš dokument oziroma layer je zapolnjen s sivo barvo.

Kliknite zgoraj na Filter, Noise in izberite Add Noise...

V novem oknu nastavite iste vrednosti kot jaz in kliknite na gumb OK.

 
 
9
 
 
 
 
10
 
 

Kliknite zgoraj na Edit, Transform in izberite Skew.

 
 
11
 
 

Sedaj pa z miško primite spodnji levi rob in ga potegnite na levo stran za eno petino celotnega dokumenta.

Ne potrdite še sprememb ...

 
 
12
 
 

Potem pa primite še zgornji desni rob in ga potegnite prav tako na desno stran za petino dokumenta.

Potrdite spremembe na tipko Enter.

 
 
13
 
 
 
 
14
 
 

Pritisnite tipki Ctrl + L, da odprete okno Levels.

Nastavite drsnike toliko, kakor je razvidno na moji sliki.

Kliknite na gumb OK.

 
 
15
 
 

Pogled na trenutno stanje.

 
 
16
 
 

Ustvarite nov layer.

 
 
17
 
 

Sedaj pa ponovite postopek od koraka 7 do 14, le da pri koraku 11 in 12 razpotegnete za pol manj (glej sliko).

 
 
18
 
 

Sedaj bomo še določene dele na fotografiji zapolnili s črno barvo.

Ustvarite ponovno nov layer.

 
 
19
 
 
 
 
20
 
 

Kliknite z desnim miškinim gumbom na dokument in izberite poljubno velik čopič (Size) in nastavite Hardness na 0% (glej sliko).

 
 
21
 
 

Sedaj začnite zapolnjevati presvetle dele in pazite, da ne boste prebarvali tudi obrazov.

 
 
22
 
 

Jaz sem svojo sliko zapolnil tako, kot je razvidno na sliki.

 
 
23
 
 

V paleti layerjev sedaj layer s črno barvo povlecite nad prvotnim layerjem oziroma fotografijo (glej sliko).

 
 
24
 
 
 
 
Komentiraj
 
 
 
 
 
13.11.2010, 20:40
V drugem koraku kjer piše Ctrl + shift + C si se zmotil. Popravi na Ctrl + Shift + U. Drugače pa zelo dober efekt pride .
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!