Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi
 
Domov > Forum > Računalništvo

Nastavitev prosojnosti plošče v Ubuntu

 
 
21.6.2012, 0:00

Dandanes se razvijalci programov trudijo, da bi vpeljali čim več prosojnosti, zato se bomo v lekciji naučili, kako prilagoditi prosojnost linux Ubuntu zgornje vrstice na namizju.

Povezava do vsebine
 
 
 
22.6.2012, 0:19
Ali še tu še kakšen uporabnik Ubuntu sistema?

Sam moram reči, da sem še vedno malo nezadovoljen z Unity vmesnikom, čeprav je v 12.04 občuten napredek. Se pa še vedno najde kar nekaj hroščev, ki jih bodo morali še odpraviti.
 
 
 
22.6.2012, 3:37
Sem bil kar nekaj časa nazaj uporabnik Ubuntuja in me je kar presenetil, glede na to, da je bil zelo dobro podprt z programi (sem mislil, da jih je manj), videz je bil super, motil pa me je edino performance, kajti velikokrat je sistem zmrzoval, začel 'štekati', ter vmesnik ga je tudi nekaj, po domače rečeno, sral. Problemi se pojavijo tudi pri nadgradnjah, ki jih ni malo, kar pa škodi (oz. ni za tiste), ki imajo počasnejšo povezavo (npr. takrat sem imel jaz 1Mbps/256Kbps), ter prav tako niso majhne nadgradnje ampak zajamejo kar precej prostora.

Ubuntu je po mojem mnenju dober sistem za zasilni izhod, v primeru, da vam kakšna komponenta ne deluje pravilno oz. veliko slabše kot bi morala, ali pa sistem preprosto ni sposoben poganjati najnovejše operacijske sisteme, nikakor se mi pa ne zdi primeren za kakšnega igričarja ali osebo, ki se resno ukvarja s kakšnim poslom.

Vse zgoraj napisano je bilo le moje mnenje, da ne bo kakšne pomote, češ. da koga učim krive vere


spremenil: podtalje (22.6.2012 ob 12.58.34)
 
 
 
22.6.2012, 12:38
PowerZan + 1
 
 
 
22.6.2012, 13:18
Sam se strinjam z mnenjem, da za igričarje res ni primeren, saj je večina iger na voljo samo za Windows.

Kar pa se tiče posla, pa tu ne vidim kakšnih težav. Sam v službi uporabljam Ubuntu in mi kar dobro služi. Update-ov je res kar precej, vendar do sedaj še nikoli nisem imel nobene težave.

Osebno se mi zdi zelo primeren za uporabnike, ki uporabljajo računalnik za pregledovanje pošte, napišejo kakšen dokument ter brskajo po internetu, saj se mi zdi za take ljudi uporabniško še bolj prijazen, kot Windows.

Je pa treba vedeti, da večina ljudi, ki pride iz Windows na Linux, pričakuje, da se bo sistem obnašal isto kot Windows, čemur pa ni tako. Linux je pač linux in se ga je treba malo privaditi.
 
 
 
22.6.2012, 15:22
Je bolj prijazen če nisi nikoli imel stika z Windows, vsaj jaz tako mislim. Sem mnenja da Windows 7 teče bolj gladko kot pa npr. Ubuntu.
 
 
 
22.6.2012, 23:41
Jaz sem imel rad Linux, in sem ga uporabljal kot "BackUp" sistem, kadar je me windows toliko je*al v glavo, da nisem mogel živeti. Velikokrat mi je zamrznil, a to me sploh ni tako zelo motilo. Skos mi je javljal ene posodobitve. In ko sem mu jih enkrat dovolil namestiti se je sistem obesil (pol ikonc, grafike (najverjetneje tudi sistema) je mankalo in takrat sem obupal nad njim.
 
 
 
24.6.2012, 13:20
Odkar uporabljam Linux, nimam več potrebe po Windowsih. Tudi veliko novih stvari o računalništvu sem se naučil, odkar uporabljam Linux. Res pa je, da je potrebno malo raziskovalne žilice in potrpljenja.

Največja prednost Linuxa je prilagodljivost. Lahko si ustvariš delovno okolje po želji.
Druga, zame velika prednost je možnost uporabe več namizij(Desktopov). Tako si uporabnik porazdeli programe po desktopih. Še posebej uporabno, če imaš samo en monitor. Osebno uporabljam kar 9 desktopov.

Glede resnega ukvarjanja s poslom se strinjam s podtalje. Edino pri profesionalnih oblikovalcih je problem, saj Adobe ne ponuja svojih programov za Linux. Za vse ostalo pa mislim, da ni težav.
Mogoče bi lahko bolje definiral "resen posel". Veliko je znanstvenikov, raziskovalcev, ki uporablja Linux. Tudi nekje sem bral, da naj bi večina holivudskih risank nastala na Linuxu. Uporabljali pa naj bi Blender, ki naj bi bil No.1 za animacije.


spremenil: iceburg (24.6.2012 ob 13.23.20)
 
 
 
24.6.2012, 13:41
Resen posel (se opravičujem za napačen izraz) je bil mišljen kot delo s programi za Windows, ki niso kompatibilni z Linuxom, čeprav vem da se lahko resen posel (v pravem pomenu besede) izvaja na skoraj vseh sistemih.
 
 
 
24.6.2012, 18:52
Danes sem si na en zelo star IBM prenosnik naložil novi Ubuntu in priznam, da sem zelo pozitivno presenečen!

Čeprav pa ni vse tiptop. Kot je že podtalje omenil so hrošči. Vsake toliko časa se kakšen app crasha...Je pa napredek.
 
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!