Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi
 
Domov > Forum > Računalništvo

Več prostora na C particiji

 
 
26.5.2009, 16:50
Pozdravljeni. Pred kratkim sem naložil na novo windowse. Razdelil sem jih na pogon C in D . Pogonu C sem dal 20 gb pogonu D pa 140 gb. Sedaj pa sem hotel na naložim en program "pinnacle studio" velik pa je 2,5 gb in mi javlja da imam poln pogon C.

Probal sem nekaj kar nerabim izbrisati ampak mi še vedno ne dovoli da ga install, ker je poln pomnilnik. A se da kako povečati pogon C a bom moral ponovno vse da naložim ???


spremenil: NikMan (9.2.2011 ob 16.13.26)
 
 
 
26.5.2009, 17:51
Probaj s Partition manager. S tem bi moralo iti.
 
 
 
26.5.2009, 19:17
odvij, dobrodošel spet nazaj, te dolgo ni bilo.

Disk C lahko povečaš tako,d a si kupiš zunanji disk (1 terabajt = cca. 100€).
načeloma pa diska C ne moreš kar povečati.
 
 
 
26.5.2009, 20:00
O Aleksy živjo, hvala za dobrodošlico.

Diska se ne da povečati, lahko se pa poveča particijo na disku.

Azrin, predno se lotiš povečevanja, naredu najprej backup sistema.

lp mi.
 
 
 
26.5.2009, 20:20
Seveda mislil sem patricijo na disku
 
 
 
26.5.2009, 22:41
Najbolj enostavna rešitev tvojega problema je, da program enostavno instaliraš na D particijo.

Drugače pa se da spreminjati velikost particij s programom kot je Partition Magic (plačljiv) ali GParted (brezplačen).

Moram pa še opozoriti, da je spreminjanje obstoječih particij vedno malenkost tvegano početje in da pri tem obstaja možnost, da gre kaj narobe.
 
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!