Kliknite tukaj, da si ogledate profil, kot ga vidijo drugi
 
Domov > Forum > Računalništvo

Uporaba If stavka

 
 
15.6.2009, 0:00

V tej lekciji bomo ustvarili vprašanje, ki mu bomo dopisali If stavek, ki bo preveril, ali je odgovor pravilen ali napačen.

Povezava do vsebine
 
 
 
15.6.2009, 9:40
Take zadeve pridejo prav pri kakšnem preverjanju. Drugače pa ni kaj dosti uporabno.
 
 
 
15.6.2009, 15:34
stari ti si CAR,kar tak naprej
 
 
 
16.6.2009, 17:13
Kako pa narediš, da bi moral za prikaz besedila izpolniti več pogojev?

Recimo:

Text1.Text = "triglav"
Text2.Text = "konj"
Text3.text = "glava"

če je vse to izpolnjeno:

Label1.Caption = "BRAVO!"
 
 
 
16.6.2009, 17:40
If (Text1.Text = "triglav") And (Text2.Text = "konj") And (Text3.text = "glava") Then
Label1.Caption = "BRAVO!"
EndIf


Skratka uporabi se logična operacija AND.
Če pa hočeš, da izpiše Bravo, če je katerikoli od teh pogojev uresničen, pa uporabiš operator OR.
 
 
 
16.6.2009, 19:01
Aha hvala. Z funkcijo AND sem že poizkusil vendar pa nisem pomislil na oklepaje. ZA funkcijo OR pa nisem še slišal.
 
 
 
19.6.2009, 17:49
podtalje, Caption je v VB6 Sem tudi jaz imel probleme pri prehodu.

Erco, jap, tale lekcija je pa že lepa

Edinole še malo okrajšave kode:

If TextBox1.Text = "6" Then
Label2.Text = "PRAVILNO!"
Else
Label2.Text = "NAPAČNO!"
End If


Oklepaje lahko opustiš.
 
 
Prijava in registracija
 
 
 
Zmaga.com ponuja brezplačno in razumljivo učenje računalniških programov, vas na enkraten način spozna z različnimi svetovnimi jeziki, s podrobno obrazloženimi recepti prikaže čare kulinarike in vam prežene strahove pred domačimi opravili.
 
 
Poleg tega lahko prebirate poučne članke, ki so namenjene širjenju naše splošne razgledanosti ter preverite svoje znanje z priljubljenim in enostavnim sistemom za preverjanje znanja. Če med vsebinami, ki se dodajajo vsak dan, ne najdete želenega znanja, je za vaša vprašanja na voljo dobro obiskan forum, kjer lahko tudi aktivno sodelujete. V primeru, da bi radi svoje praktično znanje delili z ostalimi, pa to lahko storite preko preprostega vmesnika za dodajanje vsebin. Zmagajte z znanjem z Zmaga.com!