Slednji dvojček, ki je imel stopnjo alkoholiziranosti za dve tretjini višjo, je spil enako količino alkohola kot njegov hipotetični brat in sedaj se pojavi vprašanje, kaj se je zgodilo, da sta na testih pokazala drugačne rezultate? Vse je odvisno le od enega samega organa in to je naš želodec oziroma njegov način delovanja. Želodec bo vso užito vsebino prestavil v tanko črevesje, kjer se pri povprečnem človeku vse obdeluje ciklično z močjo okoli 8 do 12 kilodžulov na minuto. Hrana v želodcu mora počakati, da se pred njo obdela pred njo užita količina in v tem primeru je želodec v telesu dvojčka, ki je užil alkoholno pijačo s sladkano potreboval potreboval več časa, kot tisti, ki ni užil dodatnih kalorij.
V študiji, ki jo je pripravila bolnišnica Royal Adelaidem, so prostovoljci spili 30 gramov alkohola in energijska vsebina je bila okoli 942 kilodžulov. Prva skupina je alkoholno pijačo spila s pijačo, ki ni vsebovala kalorij, kar v praksi pomeni enaka količina energije. Želodec je polovico vsebine spravil v tanko črevesje v približno 15 minutah.
Druga skupina, ki alkohol spila skupaj s sladkano pijačo, pa je je energijska vrednost obeh bila podvojena oziroma okoli 2.000 kilodžulov. Z dodatno vsebino je v tem primeru želodec prvo polovico vsebine spravil tanko črevesje v 21 minutah. V tem dodatnem času pa je bilo nekaj alkohola uničeno že v samem želodcu.
|